REKLAM ALANI

Gaziantep'te Şoke eden olay!

Tarih: 30.4.16 Kategori: , ,
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yaşayan ve bir pazarlama şirketinde çalışan Azam Öztürk, şirketin tahsis ettiği araç ile evinin önünden ayırmadığını söylediği otomobilinin plakasına, ilçedeki Atatürk ve Hatay bulvarında park ettiği gerekçesiyle, 8-9 TL gibi ücretlerle toplam bin 500 TL para cezası kesildiğini söyledi. Öztürk, aynı gün, aynı saat ve aynı dakikalarda kesilen cezaların toplam bedeli olan bin 500 TL'yi ödemeyince, bu kez icra yoluyla tahsil edilmeye çalışıldı. Kendisinin ve araçlarının da ilçede olmadığı günlerde kesilen cezaların da bulunduğunu ileri süren Öztürk, çalışması nedeniyle Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri şirketin aracıyla ilçe dışında olmasına rağmen şirket aracı plakasına bugünlerde de park ücretinin uygulandığını ileri sürdü. Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Azam Öztürk, aksi takdirde yasal yollara başvuracağını ifade etti. Bulvarlarda parkomat uygulamasının da bulunmadığını iddia eden Öztürk, benzer durumlara ülkenin farklı illerinde de rastlandığını belirterek, mahkeme kararıyla uygulamaların kaldırıldığını ifade etti.

Öztürk, "Türkiye'nin farklı illerinde mahkeme karalarıyla bu uygulamalar kaldırıldı. Bu gibi örnek teşkil eden Yargıtay davaları da var. Vatandaş 1 TL, 2 TL diyerek, sesiz kalıyor. Ancak benim başıma geldiği gibi bin 500 TL'ye ulaşan bir ücret de talep edilmektedir. Ödemediğim taktirde icra yoluna gidileceği belirtildi. Benim vergilerimle yapılan yolda ikinci kez para alınması ne kadar insan haklarına yakışır, ne kadar vatandaşı korumaya yakışır. Kapalı, korunaklı bir otopark yapılır. O zaman bende hizmet karşılığı belirlediğin rakamı istersin ben de istediğin rakamı ödemekle mükellef olurum" diyerek tepki gösterdi.

Parkomat firması yetkilileri ise zam Öztürk'ün araçlarını Cumhuriyet Mahallesi ve Hükumet Caddesi üzerinde park ettiğini, problemin parkomat görevlilerin post cihazlarına yanlış adres yazılmasından kaynaklandığını belirtti.

Belediye yetkilileri ise konunun araştırıldığını ve ilk bulgulara göre park ücretlerin yasal olduğunu, sadece cihazlarda meydana gelen yanlışlıktan kaynakladığının belirlendiğini ifade etti.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön