REKLAM ALANI

200 TL getir 50 TL kazan

Tarih: 5.5.16 Kategori: , , ,
Gaziantep’te sipariş verdiği yemeğin ücretini ödemek için cebin çıkardığı parasını şiddetli rüzgara kaptıran inşaat bekçisi Abdullah Ay, kaybolan parayı dakikalarca aradı.

Şahinbey ilçesi Yeşilkent Mezarlığı yanında yaşanan olayda, 64 yaşındaki Abdullah Ay, çalıştığı şantiyenin işçileri için sipariş verdiği yemeklerin ücretini ödemek için patronunun verdiği 200 TL’yi düşürerek, şiddetli esen rüzgara kaptırdı. Peşinden koştuğu paranın gözden kaybolması üzerine şantiyede çalışan işçilerden yardım isteyen yaşlı adam ve arkadaşları dakikalarca kaybolan parayı aradı.

“200 TL’Yİ BULUP GETİRENE 50 TL MÜKAFAT’’

Yaklaşık yarım saat boyunca 6 kişiyle birlikte kaybolan parayı arayan Abdullah Ay, bulamayınca umudunu kesti. Ay, “İşçilerle birlikte yemek söylemiştik, siparişimiz geldi, cebimden 200 lira çıkardım yemek ücretini ödemek için, para birden elimden düştü ve rüzgar aldı götürdü. Peşinden koştum ama yakalayamayınca işçileri çağırdım. Yaklaşık yarım saattir arıyoruz ama parayı bulamadık. 200 TL’yi bulup getirene 50 lira mükafat vereceğim" dedi.

Bir süre sonra kaybettiği parayı bulamayan yaşlı adam umudunu keserek, şantiyeye geri döndü.
kaynak:gaziantepgunes

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön