REKLAM ALANI

Gaziantep'te Pes Dedirten Olay

Tarih: 29.9.17 Kategori: , ,
Hırsızlar, Gaziantep’te 64 yaşındaki iki ayağı olmayan fiziksel engelli Ayvaz Karabağ’ın simit satarak geçimini sağladığı motorunu çaldı.

Gaziantep’te yaşayan ve iki ayağı olmayan 64 yaşındaki fiziksel engelli Ayvaz Karabağ, özel motoruyla sabahları simit satıp geçimini sağlıyordu. Ancak bir ay önce gözü dönmüş hırsızlar Ayvaz Karabağ’ın engellilere özel motorunu çaldı. Yaklaşık bir aydır dışarı çakamayan Karabağ yetkililerden kendisine yeni bir engelli motoru verilmesini istedi. Kendisi için en büyük cezanın eve kapanmak olduğunu söyleyen engelli Karabağ, “Ben engelli motorumla sabahları simit kahvaltılık satarak geçimimi sağlıyordum. İki ayağım yok. Ancak yaklaşık bir hafta önce benim elim, kolum, ayağım, ekmek teknem olan motorumu çaldılar. Çok mağdur oldum. Dışarıya çıkamıyorum. Bana verilecek en büyük ceza evde bırakmaktır. Yetkililerden bana bir engelli motor vermelerini istiyorum. Sağ olsun Dernek Başkanımız İbrahim Oğul bana idareten bir motor verdi ancak bu emanet" dedi.

"EKMEK TEKNESİNİ ÇALDILAR"

Motoru çalınan Ayvaz Karabağ’a günlük ihtiyacını karşılayabilmesi için emanet bir motor veren Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Oğul bu vicdansızlarla aynı havayı solumaktan utandıklarını belirterek, hırsızların Ayvaz amcanın ekmek teknesini çaldığını söyledi. Oğul, “Ayvaz amca iki ayağından engellidir. Engelli motoruyla sabahları kahvaltı hazırlayıp satıyordu. Bununla geçimini sağlıyordu. Ancak gözü dönmüş hırsızlar onun ekmek teknesini çaldılar. Ayvaz amca bizi aradı çok zor durumdaydı. Bizde emanet bulduğumuz bu motoru geçici olarak ona verdik. Ancak kendisine acil olarak bir motor verilmesi gerekiyor. Yetkililerden ayvaz amcaya yardım etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön