REKLAM ALANI

Gaziantep'te Yaşayanlar Dikkat !!

Tarih: 4.10.17 Kategori: , , , ,
Ulaşım hizmetlerinde getirilecek yenilikler için başlatılan GaziantepKart Dönüşüm Projesinde 700 bin kullanıcının Gaziantep karta geçişleri sağlanırken, 100 bin kişinin ise Kart 27'nin ise kullanmaya devam ediyor. 20 Ekim tarihinden sonra Kart 27'le dolum yapılmayacağı açıklandı.

Gaziantep Kart sistemine geçiş süreci devam ediyor. Ulaşım hizmetlerine getirilecek bir çok yenilik için başlatılan Gaziantep Kart Dönüşüm Projesinde bugüne kadar, 700 bin kullanıcı Gaziantep Kart'a geçişini tamamladı. 100.000 kullanıcı ise eski Kart 27 'sini yeni sistemde kullanmaya devam ediyor. 20 Ekim 'den sonra ise Kart 27 'lere artık dolum yapılamayacak.

Getirilecek yenilikler

Gaziantep Kart'a geçen kullanıcılar, bu değişim işlemi sayesinde mobil ve web uygulamalarını kullanarak, kartlarına internetten online yükleme yaparak, yükleme ve kullanım geçmişlerini inceleyebilecekler. Ayrıca iki nokta arasında nasıl seyahat edebileceklerine dair rota alternatiflerini öğrenebiliyorlar, bekledikleri durağa otobüslerin yaklaşık geliş sürelerini görebilirken aynı zamanda sefer tarifelerini de inceleyebiliyor. NFC özellikli mobil cihazlarda satın alınan sanal kart sayesinde, mobil cihazı kart gibi kullanabilmek de mümkün hale gelebiliyor. Web uygulaması online.gaziantepkart.com.tr adresinde yayınlanırken, App Store ve Google Play Store 'dan da mobil uygulamayı indirmek mümkün olabiliyor.

Geçerlilik alanları genişletilecek

Şehirde şimdiye kadar 37 noktaya kurulan yeni nesil Kart Dolum Otomatları üzerinden, akıllı kart ve akıllı bilet satışı yapılabilirken aynı zamanda akıllı kartlara yüklemelerde çok pratik olarak sağlanabiliyor. Kart dolum ve satış hizmeti veren 300 bayii de Gaziantep genelinde hizmet veriyor. Bu bayilerin yerlerini mobil ve web uygulamasından görebilmek mümkün. Bayi ve kart dolum otomatlarının sayısı artmaya devam ediyor. Yeni sisteme geçişte kart değişim süreci devam ederken bir yandan da yeni özelliklerin geliştirilmesine devam ediliyor. Bu kapsamda, engellilerin seyahatini kolaylaştıracak bilgilendirmelerin arttırılması, raylı sistem araçlarının da uygulamaya dahil edilmesi ile şehrin tüm ulaşımının tek uygulamadan görünebilir hale getirilmesi hedefleniyo. Temassız ödeme özellikli kredi kartlarını kullanarak otobüslere binişler de kısa süre içerisinde başlayacak. Müzeler, hayvanat bahçesi ve bir çok tesiste de Gaziantep Kart sistemi devreye girmeye başladı.

Kart 27 kullanmaya devam eden kullanıcıların yeni özellikleri kullanma imkanları bulunmuyor. Kart değişimi yaparken, tam kartların şehir genelindeki 300 bayinin tamamından yapılabilirken, resimli kartların değişimi için, Ömeriye, Balıklı, Demokrasi Meydanı ve Üniversite önünde kurulu Kart İşlem Merkezleri hafta içi 08:00 - 18:00 arası hizmet veriliyor. Kart 27 'lerin içinde kalan bakiyeleri kullanımı ve dolumu 20 Ekim tarihine kadar devam edecek. 21 Ekim itibariyle Kart 27 'lere bakiye yüklenemeyeceği açıklanırken, bu süreçte Kart 27 'lerin Gaziantep Kart 'larla ücretsiz değişimleri devam edeceği duyuruldu.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön