REKLAM ALANI

Kaliteli Cinselliğin 10 Faydası

Tarih: 17.1.15 Kategori: , , ,
1. Ömrünüzü uzatır: Düzenli cinsellik yaşayan erkek ve kadınların daha uzun ve kaliteli bir yaşam sürdüğünü gösteren birçok çalışma var.

2. Sizi genç gösterir: 3500 çift üzerinde yapılan bir çalışma haftada 3 kez cinsellik yaşayan çiftlerin, periyodik beraberlik yaşamayanlara göre yaklaşık 10 yıl daha genç gösterdiğini ortaya koydu.

3. Depresyonu azaltır: Cinsellik vücudunuzda mutluluk hormonları başta olmak üzere pek çok kimyasalın salgılanmasını sağlar. Bu maddeler de vücut fonksiyonlarının düzenli ve optimal çalışmasına yardımcı olur.

4. Bağışıklığınızı kuvvetlendirir: Haftada 2 kez kaliteli cinsellik yaşamak bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Bağışıklığı koruyan bazı maddeler düzenli cinsel hayatı olanlarda %30 daha fazla salgılanır. Haftada 2 kez cinsellik yaşayanlarda hastalık riskinin de yarıya indiği gösterildi.

5. Kalori yaktırır: Cinsellik aslında iyi bir egzersizdir. Haftada 2 kez seks yapmak yılda neredeyse 21 000 kilojul enerji harcamanızı sağlıyor. Bu da yaklaşık 80 km koşmaya eş değer. Yani kilo vermeye, kiloyu korumaya da faydalı.

6. Ağrıları dindirir: Seksin tüm bunların yanında kan dolaşımını hızlandırarak ağrı dindirici özelliği mevcut.

7. Hormonlarınızı düzenler: Cinsellik seks hormonlarının ve diğer hormonların düzenli çalışmasını sağlar.

8. Bağlılığı arttırır: Kaliteli bir cinsellikte partnerler arasında bağlılık hormonu salgılanır. Bu sayede cinsellik çifti birbirine yaklaştırır.

9. Stresi azaltır: Cinselliğin getirdiği fiziksel ve psikolojik tatmin sayesinde günlük hayatın streslerinden kopar, rahatladığınızı hissedersiniz.

10. Özgüveni arttırır: Keyifli ve tatminkar bir cinsel yaşam, kendinizi daha fazla beğenmenizi, vücudunuzla daha barışık olmanızı, psikolojik yönden özgüveninizin artmasını sağlar.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön