REKLAM ALANI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden Yasak Açıklaması

Tarih: 14.8.16 Kategori: , , ,
Kent trafiğine alternatif çözümler üretmek isteyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki bazı kavşaklarda sola dönüşleri yasaklamayı sürdürüyor.

Bu bağlamda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) İller Bankası 1. ve 2. kavşaklarda sola dönüşleri 20 Ağustos 2016 tarihinden itibaren yasaklıyor.

Kent merkezindeki trafik akışını iyileştirmek amacıyla ‘Ulaşım Ana Planı’ trafik düzenleme projeleri kapsamında; Fatih Mahallesi Nükhet Celal Ersoy Caddesi ile Fevzi Çakmak Bulvarı kesişiminde, Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde (Tugay istikametinden ve Kalyon Kavşağı istikametinden gelip sola Nükhet Celal Ersoy Caddesi ile Mahmut Ersoy Caddesi istikametine (Olay TV.istikametine) sola dönüş yapılmayacak.
Ayrıca, Nükhet Celal Ersoy Caddesi ile Ali Nadi Ünler Caddesi kesişimin de Nükhet Celal Ersoy Caddesinden gelip sola Ali Nadi Ünler Bulvarına, Fevzi Çakmak Bulvarı istikametinden (İller Bankası 1. kavşağı istikameti) gelip sola Ali Nadi Ünler Bulvarına dönüş yapılmayacak.

Bu nedenle; vatandaşların ve araç sürülerinin mağdur olmaması için bu kavşaklarda yapılan yeni düzenlemeye göre hareket ederek trafik kurallarına uymaları ve alternatif yol güzergâhlarını kullanmaları güvenlik açısından önemli olduğu açıklandı.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön