REKLAM ALANI

İki dilenciden çıkan para dudak uçuklattı

Tarih: 29.3.15 Kategori: , ,

İki dilenciden çıkan para dudak uçuklattı
Gaziantep Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı kent merkezinde artan dilencilere yönelik operasyon yaptı.

 Gaziantep Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı kent merkezinde artan dilencilere yönelik operasyon yaptı. 
Büyükşehir zabıtası, kentin işlek caddeleri, hastane ve cami gibi yerlerde halkın dini duygularını istismar eden dilencileri takibe aldı.
Bu kapsamda şehrin belli noktalarında çalışmalarını yürüten zabıta ekipleri, Mütercim Asım Caddesi üzerinde vatandaşlardan para talep eden 71 yaşındaki H.G’yi yakaladı. Zabıta Daire Başkanlığı’na götürülen H.G’nin üzerinde yapılan aramalarda 21 bin 750 TL para bulundu.
Ayrıca, zabıta ekipleri, Gazi Muhtar Paşa Bulvar’nda küçük kızını kullanarak vatandaşlardan para toplayan Suriyeli dilenci A.E.H’yi de takibe aldı.
Eşini Suriye’deki savaşta kaybeden Suriyeli dilenci, yanındaki 5 yaşındaki kızıyla zabıta ekiplerince yakalanarak daire başkanlığını götürüldü. A.E.H’nin üzerinde yapılan aramalarda kabanında ve çoraplarında 11 bin 721 TL ile 8 bin 850 Suriye parası buldu.
Yapılan operasyonlarda bulunan paralara zabıta ekipleri el koydu. Yakalanan H.G hakkında Kabahatlar Kanunu kapsamında idari para cezası uygulandı. Suriyeli dilenci A.E.H ise zabıtadaki işlemlerinin ardından İslahiye ilçesindeki sığınma kampına gönderildi.Kaynak:bizdevarizgazetesi

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön