REKLAM ALANI

Işid'liler Yine Sınıra Geldi

Tarih: 30.6.15 Kategori: ,
 İşid Militanları Gaziantep Sınırına Yaklaştı Ülkede Ve Şehirde Alarm verildi.
Karkamış'ın karşısındaki Suriye'nin Halep kentinin Cerablus ilçesini kontrolünde tutan IŞİD militanları dün sınır hattına yakın bir noktaya geldi ve toprağa patlayıcı döşedi. Sınırda nöbet tutan askerlerin hemen yakınındaki bölgede gözüken ve kamuoyunda geniş yankı uyandıran IŞİD militanları bugün öğle saatlerinde yine sınıra yakın bir noktada görüldü. Sınır hattına gelen 3 IŞİD militanından birisi silahıyla önlem alırken, diğer 2 militan ise kazdığı toprağa patlayıcı yerleştirdi.
2 GAZETECİYE KİMLİK KONTROLÜ
Sınır hattında bu gelişmeyi takip eden bazı gazeteciler askerler tarafından yasak bölgeyi görüntülediği gerekçesiyle polise şikayet edildi. Şikayet üzerine sınır hattına gelen polisler, 2 muhabiri İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Gazeteciler burada kimlik tespitlerinin yapılmasının ardından serbest bırakıldı.
HAKİM NOKTALARA FÜZE BATARYALARI
Güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı Karkamış'ta, Suriye'yi gören hakim noktalar ile kritik bölgelerde teyakkuz durumuna geçildi. Karkamış'a 5 kilometre uzaklıktaki Türkyurdu Mahallesi'nin Suriye'yi gören hakim bir tepesine füze batarya sistemi kurulduğu görüldü. Füze bataryalarının kurulu olduğu alana sivillerin geçişine izin vermeyen askerler, termal kameralar ile Suriye tarafını sürekli izleyerek gelişmeleri anlık olarak üstlerine bildirdiği kaydedildi.
Kaynak:mynet

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön