REKLAM ALANI

Arkadaşının boğazını kesen öğrenci: Zorla para almak istedi

Tarih: 18.9.15 Kategori: ,
15 yaşındaki M.A., okul servisinde arkadaşı 17 yaşındaki Doğuş Eroğlu'nu boğazından bıçaklayarak öldürdü

15 yaşındaki M.A., okul servisinde arkadaşı 17 yaşındaki Doğuş Eroğlu'nu boğazından bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı mahkemede, Eroğlu'nun zorla parasını almak istediğini öne sürdü.

Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Özel Erkan Anadolu Teknik Meslek Lisesi öğrencisi Doğuş Eroğlu ile arkadaşı M.A., 26 Mart'ta ders çıkışı evlerine dönmek için okul servisine bindi. Serviste Eroğlu ile M.A. arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın  kavgaya dönüşmesi üzerine M.A., Eroğlu'nu servisteki diğer öğrencilerin önünde boğazından bıçakladı. Olayı gören servis şoförünün aracı durdurmasıyla M.A. inip kaçarken, hastaneye kaldırılan Eroğlu yaşamını yitirdi. Kısa süre sonra jandarma ekipleri tarafından yakalanan M.A. tutuklandı.

12 YIL HAPSİ İSTENDİ

Yaşı 18'den küçük olduğu için hakkında 'tasarlayarak öldürme' suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istenen M.A., Adana 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Doğuş Eroğlu'nun serviste kendisi ve diğer öğrencilerin parasını zorla almaya çalıştığını öne süren M.A. savunmasında şunları söyledi:

"Doğuş, okulda alkol ve uyuşturucu kullanırdı. Ayakkabısının altında bıçak taşırdı ve tehdit için bana gösterirdi. Olay günü sabah çarşıda yine bizden para istedi, vermedik. Aramızda kavga çıktı vatandaşlar ayırdı. Serviste V.C.K. ile birlikte Doğuş bana saldırdı. Kendimi korumak amacıyla üzerimde taşıdığım bıçağı çektim. Doğuş elimdeki bıçağı düşürmek isterken bıçak boğazına battı kanlar aktı. Nasıl olduğunu görmedim."

Duruşma savcısı, M.A.'nın 'Çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi öldürme' suçundan 12 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, M.A.'nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.
kaynak:mynet

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön