REKLAM ALANI

Figen Yüksekdağ'dan küstah teklif

Tarih: 21.10.15 Kategori: , , , ,
Skandal açıklamasını savunan HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, devlete küstah teklifte bulundu.
HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, 7 Haziran sonrası yapmış olduğu 'sırtımızı örgütlere dayıyoruz' açıklamasını yineledi. Skandal açıklamasını savunan ve devleti de bu küstah teklife çağıran Yüksekdağ, "Eğer biz sırtımızı PYD'ye yaslamasaydık, Hatay işgal edilmişti" dedi.

Yüksekdağ, Adana'nın Ceyhan ilçesinde bir kafede düzenlediği basın toplantısında, skandal ifadelerini yineleyerek aktardı.

Daha önce HDP'nin sırtını PYD'ye yasladığını ve oradan güç aldığını itiraf eden Yüksekdağ, bu skandal açıklamasında ısrarlı olduğunu aktardı.

Dünyanın, PYD'yi terör örgütü değil olarak saymadığını iddia eden ve devletin de saymaması gerektiği yönünde küstah ifadeler kullanan Yüksekdağ, şunları kaydetti:

"Biz, sırtımızı PYD'ye yaslıyoruz. Türkiye halkı, sadece HDP değil. Eğer biz sırtımızı PYD'ye yaslamasaydık, IŞİD bugün Ceyhan'daydı, Adana'daydı. Sadece gizli saklı karargahlarda değil, kentin meydanlarını yaşam alanlarını ele geçirmiş vaziyetteydi. Eğer biz sırtımızı PYD'ye yaslamasaydık, PYD orada IŞİD'e karşı bir insanlık mücadelesi verip o canileri süpürüp atmasaydı, bugün Hatay, IŞİD'in elinin altındaydı, Hatay işgal edilmişti. Üstelik sadece 'biz ve ben sırtımı yaslıyorum' demedim. 'Gelin, siz de sırtınızı yaslayın' dedim."
kaynak:tgrthaber

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön