REKLAM ALANI

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Önünde Şüpheli Paket Paniği

Tarih: 12.10.15 Kategori: , ,
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önüne bırakılan şüpheli paket polisi harekete geçirdi.

Gaziantep'te polis ekipleri Ankara'daki bombalı terör saldırısının ardından olası patlamalara karşı teyakkuza geçerken, Emniyet Müdürlüğü önünde bırakılan kutu paniğe neden oldu. İhbar üzerine harekete geçen polis, Emniyet Müdürlüğü binası duvarının önüne bırakılan kutu nedeniyle Muammer Aksoy Bulvarı'nı trafiğe kapatarak güvenlik şeridi çekti. Tramvay seferleri de geçici olarak durduruldu.

Şüpheli paketin bulunduğu bölgeden vatandaşları uzaklaştıran polis ekipleri, bomba imha ekiplerinin gelmesini bekledi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları, önce jammerler çalıştırılıp, uzaktan kumanda ile olası bombaya müdahaleyi engelledi. Özel kıyfetlerini giyen ekipler, fünye ile patlatmak için gerekli teçhizatı hazırladı. Kabloyu duvar dibindeki şüpheli paketin yanına getiren bomba uzmanı, kutunun boş olduğunu gördü. Kısa sürede paketin bomba olmadığı anlaşıldı. Geçici süre durdurulan araç ve tramvay seferlerine yeniden başlandı.

Gaziantep Kalyon kavşağında Suriye plakalı bir araçta bomba bulunduğu iddiaları asılsız çıktı. Alınan bilgilerin yanlış olduğu ve Gaziantep'in herhangi bir bölgesinde böyle bir durumun yaşanmadığı bilgisine ulaşıldı.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön