REKLAM ALANI

Tahmazoğlu: Bu şehrin parasıyla 3-5 yabancıyı zengin etmem

Tarih: 19.1.16 Kategori: , , , ,
Erkekler Voleybol 1. Ligi ekiplerinden Şahinbey Belediyespor, şok bir kararla ligden çekildi.

Gazetecilerle bir araya gelen Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey Belediyespor Kulüp Başkanı Cuma Güzel, Şahinbey Belediyespor Erkekler Voleybol takımıyla ilgili çıkan haberleri yalanlayarak, takımı sadece 1. Lig’den çektiklerini belirtti. Bundan sonraki süreçte, takımın bütçesiyle Gaziantepli sporcu yetiştirmek istediklerini belirten Tahmazoğlu, “Bakıyorum lig sıralamasında, istedikleri transferleri yapmalarına rağmen, o başarıyı gösteremiyorlar. Kusura bakmasın kimse, bu şehrin parasıyla ben yabancı 3-5 sporcuyu zengin edemem" dedi.

“ŞEHRİN PARASIYLA 3-5 YABANCIYI ZENGİN ETMEM”
Son günlerde spor camiasında, farklı algı oluşturacak yorumlar yapıldığını belirten Tahmazoğlu, anlamadan dinlemeden, yargısız infazlar yapıldığını söyledi.

Yabancı oyunculara para harcamamak için ligden çekilme kararı aldıklarını anlatan Tahmazoğlu, "Voleybol takımızı biz sıfırdan kurduk. Hocamıza ilk günden şunu söyledik; 'biz birinci ligde temsil edilelim. Ama kendi Gaziantepli sporcularımızla temsil edilelim. Bize alttan sporcu yetiştirin.' Alttan alalım, gençleri yetiştirelim dedik. Paranın hepsini yabancı oyuncuya yatıracağım diye ben birinci ligdeyim. Başlangıçta belki böyle bir desteğe ihtiyacımız oldu. Ama ilerleyen beş yıllık süreçte baktık ki, başladığımız noktadan halen devam ediyoruz. Alttan sporcu gelmiyor veya bu konuya eğilmiyorlar. Yabancı transferlerle bu işi yapalım. Orada dahi biz başarı göremedik. Açık ve net konuşuyorum. Şahinbey Belediyespor'un, Şahinbey’in adına yakışır şekilde, bizi temsil etmesi lazım. Ama bakıyorum lig sıralamasında, istedikleri transferleri yapmalarına rağmen, o başarıyı gösteremiyorlar. Kusura bakmasın kimse, bu şehrin parasıyla, ben yabancı üç beş sporcuyu zengin etmem" şeklinde konuştu.

GÜZEL: "GAZİANTEP'TEN SPORCU ÇIKMASINI İSTİYORUZ"
Yönetim kuruluyla toplantı yaparak, hocaları çağırdıklarını söyleyen Şahinbey Belediyespor Kulüp Başkanı Cuma Güzel de, Gaziantep'ten tabandan sporcu yetiştirmek istediklerini ifade etti.

Bundan sonraki bütçelerini de altyapıya harcayacaklarını sözlerine ekleyen Güzel, “Belediyemiz bünyesinde 50’ye yakın beden eğitimi mezunu arkadaşlar var, onlardan da destek alabileceğimizi hocamıza söyledik. 'Siz hem yarışmacı takım olacaksınız hem de altyapıdan sporcu yetiştireceksiniz' diye anlaştık. Ama ne yazık ki hoca ekibi kurduktan sonra, altyapıdan sporcunun çıkması sağlanmadı. Bu konuda hocamız bize gerekli cevabı veremedi. Olumlu bir sonuca ulaşılmayınca yönetim kurulu olarak bir karar aldık. Hocamızı çağırdık. Küçülmeye gideceğimizi yani tabana yayılacağımızı söyledik. Gaziantep’ten sporcuların yetişmesini istediğimizi belirttik. Bu konuda da yeterli cevap almayınca, yönetim kurulu kararı ile ligden çekilme kararı aldık. Buradaki bütçemizi tabana yayarak yani okullara giderek, hocalarımızla konuşarak gerekli destekleri vererek, Gaziantep’ten sporcu çıkmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön