REKLAM ALANI

ŞEHİDİMİZ VAR

Tarih: 4.3.16 Kategori: , , ,
Gaziantep Şehitkamil İlçesi’nde ikamet eden Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Karadal, Mardin’de girdiği silahlı çatışmada 2 silah arkadaşıyla birlikte şehit oldu.

Haber Gaziantep’te büyük üzüntü yarattı. Şehit Karadal’ın cenazesi 4 Mart Cuma günü asri mezarlıkta defnedilecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinden yaptığı açıklamda Mardin'in Dargeçit ilçesinde çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğunu, 8 teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Şehitlerden birsininAslen Şanlıurfalı olan Gaziantep Şehitkamil İlçesi’nde ikamet eden Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Karadal olduğu öğrenildi. Gaziantep’I yasa boğan bu haber sosyal medyada da gündem oldu. Kentin önde gelen isimleri vatandaşlar sosyal medya üzerinde teröre büyük trpki gösterdiler.

GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPTI

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, konuyla ilgili şu görüşlere yer verdi: "02 Mart 2016 Çarşamba günü Mardin ili Dargeçit ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Söz konusu çatışmada, bölücü terör örgütü mensubu sekiz terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur"

DARGEÇİT'TE ŞEHİT OLAN ASTSUBAYIN BABA EVİNE ACI HABER ULAŞTI

Mardin Dargeçit'te teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Muhammet Karadal'ın Gaziantep'teki baba evine acı haber ulaştı. Şehidin gözleri görmeyen babası Cuma Karadal, 20 gün önce oğlunu rüyasında gördüğünü söyledi.

Mardin Dargeçit'te teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen 3 askerden Astsubay Muhammet Karadal'ın şehadet haberi Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Eyüpsultan Mahallesi 91 Nolu Sokak'ta oturan baba Cuma ve anne Ayşe Karadal'a ulaştı. 5 kız kardeşi bulunan şehidin evin tek erkek çocuğu olduğu öğrenildi. 28 yaşındaki Muhammet Karadal'ıh 1 yıl önce astsubay olduğu ve 8 aydır Mardin'de görev yaptığı belirtildi. Anne ve babasının büyük acı yaşadığı şehadet haberi sonrası şehit evi ve mahalle Türk bayrakları ile süslendi. Acılı baba Cuma Karadal'ın evinin önüne taziye çadırı kuruldu. Acılı babayı, taziye çadırında Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ziyaret ederek, teselli etmeye çalıştı.

Gözleri görmeyen acılı baba, 20 gün önce çocuğunu rüyasında gördüğünü ifade etti. Rüyasını anlatan baba Cuma Karadal, "Bir kamyon gördüm kafası kıpkırmızı. Baktım, oğlum da o kamyona bindi. 20 gün önce gördüm bu rüyayı, sonra defalarca arayarak, oğlumla telefonla görüştüm. İçim rahat değildi, sıkıntı vardı. En son dün telefonla görüştüm. Bana, 'baba şu anda uçaklar bombalıyor, sonra da biz operasyona gideceğiz' dedi. Allah rahmet eylesin. Oğlumu vatana şehit verdim. Hakkım helal olsun" diye konuştu.

Şehit evinin önünde sağlık ekipleri hazır bekletiliyor.
kaynak:gaziantepgunes

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön