REKLAM ALANI

Gaziantep'te bir ağır darbe de PKK'ya indirildi

Tarih: 26.5.16 Kategori: , , ,
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Evlerin içlerini didik didik arayan polisler, 15 kişiyi gözaltına aldı.

aziantep İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, ve Özel harekat polisleri tarafından Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, PKK/KCK terör örgütü adına eylem ve faaliyette bulunan 20 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonlarda evleri didik didik arayan polis ekipleri, örgüt üyesi 15 kişiyi gözaltına aldı. Gaziantep Valiliği tarafından operasyon ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile bazı özel kurum ve kuruluşlarda görev yapan memur, öğretmen, üniversite öğrencileri ve Demokratik Bölgeler Partisi sözde İl Eşbaşkan Vekilinin de aralarında olduğu, PKK/KCK terör örgütü Demokratik Halk Devrimi-Demokratik Özerklik Stratejisi’ne uygun olarak; 'öz yönetim' ve 'öz savunma' adı altında yapılan silahlı, bombalı, barikatlı eylemlere destek veren terör örgütü mensubu/terör örgütüne müzahir şahısların deşifre edilerek faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çalışmalar yapılmıştır.

PKK/KCK terör örgütünün üst yönetiminin talimatları doğrultusunda aleni olarak sosyal paylaşım siteleri üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yapan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, Kamu Kurumlarına, güvenlik güçlerine hakaret eden, asılsız suçlamalarda bulunan ve güvenlik güçlerini hedef gösteren şahıslar yakalanmıştır. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda, (15) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, (2) adet ruhsatsız av tüfeği, (44) adet av tüfeği fişeği, (1) adet bilye atar tabanca, (25) adet kurusıkı tabanca fişeği ve çok sayıda PKK/KCK terör örgütü içerikli kitap, dergi, fotoğraf, bez parçaları örgütsel dokümanlar ile laptop bilgisayar, harici harddisk, flash bellek, hafıza kartı, cep telefonu, sim kart vb. dijital veri depolayıcıları elde edilerek el konulmuştur’’ şeklinde ifadelere yer verildi.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön