REKLAM ALANI

Gündüzleri Hayatın Durduğu Gaziantep

Tarih: 19.6.16 Kategori: , ,
Sıcak hava ve Ramazan ayı nedeniyle gündüzleri adeta hayatın durduğu Gaziantep, iftar ile yeniden canlanıyor. Kentte kurulan Ramazan sokağında ise eski dönemler yaşatılıyor.
Gaziantep’te artan hava sıcaklığı ve Ramazan ayı nedeniyle nedeniyle, gündüzleri adeta hayat duruyor. Bunaltan sıcaklar nedeniyle vatandaşlar ev ve iş yerlerinden çıkmazken, çarşı ve pazarlar boş kaldı. Havanın serinlediği iftar vaktinde ise Gaziantep sokakları yeniden canlanıyor.

Vatandaşlar iftar sonrasında Büyükşehir belediyesi tarafından kurulan Masal parka akın ediyor. Eski dönemlere ait geleneklerin yaşatıldığı Ramazan sokağına gelen vatandaşlar, hem alışveriş yapıyor, hem de eğleniyor. Ramazan sokağında açılan stantları da gezen vatandaşlar, etkinliğin ise yaz boyunca sürmesini istiyor.
Arkadaşları ile Ramazan sokağında buluştuklarını belirten vatandaşlardan Furkan Yaylacı, “Sıcaklardan bunaldık. Burada stres atmaya geldik. Keşke bu sokak her zaman olsaydı. Karma bir yer hem aileler hem de gençler burada hoş vakit geçiriyor” diye konuştu.
kaynak:mynet

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön