REKLAM ALANI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Gaziantep' açıklaması

Tarih: 21.8.16 Kategori: , , , ,

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gaziantep’de bir sokak düğününe düzenlenen saldırının ardından yayınladığı mesajında, Türkiye’de etnik ve mezhep temelli hassasiyetler üzerinden gerginlik çıkarmak isteyenlerin başarılı olamayacağını söyledi.

Dün gece gerçekleşen bombalı saldırının faili henüz bilinmezken, saldırıda 50 kişi hayatını kaybetmişti. Erdoğan, saldırının ardından yayınladığı mesajında darbe girişimine sık sık atıfta bulunup, “Bir kez daha altını çizerek belirtmek istiyorum ki, ülkemiz ve milletimiz için 15 Temmuz silahlı darbe girişiminin ve o gece kaybettiğimiz 240 vatandaşımızın faili FETÖ’yle, sadece son bir ayda asker, polis ve köy korucularından oluşan 70 güvenlik görevlimizin katili PKK’yla, Gaziantep saldırısının muhtemel faili DAİŞ arasında hiçbir fark yoktur” dedi.

‘Ezanlar susmayacak’

Bu örgütlere ‘Başaramayacaksınız’ diye seslenen Erdoğan, “Türkiye’de ezanları susturmaya, bayrağı indirmeye, vatanımızı bölmeye, milletimizi parçalamaya, bu eli kanlı örgütlerin ve arkalarındaki güçlerin, nefesi de takati de yetmeyecektir. Türkmeniyle, Arabıyla, Kürdüyle aziz milletimizi oluşturan tüm unsurların bir arada huzurla yaşadığı, aynı ortak geleceğe umutlarını bağladığı Gaziantep’te, saldırının yapıldığı yer ve hedef alınan kitle, ne tür bir oyun oynanmaya çalışıldığını açıkça göstermektedir. Türkiye’ye güçleri yetmeyenlerin, etnik ve mezhep temelli hassasiyetler üzerinden vatandaşlarımızı birbirlerine karşı kışkırtma senaryoları tutmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan yazısını, bir kez daha darbe girişimini es geçmeyerek, “Bir kez daha Şehitler Tepesine bu defa Gaziantep’ten yolcu ettiğimiz kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diyerek noktaladı.
kaynak:mynet

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön