REKLAM ALANI

Gaskiden Çok Önemli Duyuru

Tarih: 8.9.16 Kategori: , ,
Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, kuruma borcu olan abonelerin borçlarını 19 Eylül 2016 tarihinden itibaren yapılandırabileceklerini belirtti.

Sönmezler, 6736 sayılı yasa kapsamında kuruma borcu bulunanlara geriye dönük borçlarının 30 Haziran 2016’ ya kadar olan kısmının yeniden yapılandırılmasına imkân sağlandığını belirtti.

Borçların gecikme cezası ve gecikme zammının silinerek Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (YİÜFE) oranında yeniden hesaplanacağını aktaran Sönmezler, "Yapılandırmadan yararlanmak isteyen borçlular en geç 31 Ekim 2016 mesai saati bitimine kadar başvuruda bulunmalılardır. Yapılandırılan borçların peşin veya taksitli olarak da ödenmesinin mümkün olduğunu ifade eden Sönmezler, taksitlerin 6, 9, 12 veya 18 olarak belirlenebileceğini vurguladı.

"HACİZLER NİSPETEN KALDIRILACAK"
Bir takvim yılı içinde ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya ilk iki taksitin ödenmemesi halinde yapılandırma hükümlerinin bozulacağını dile getiren Sönmezler, şunları kaydetti: Kredi kartına taksit yapılamamaktadır, ancak borçlar yapılandırıldıktan sonra peşin ödeme veya taksit ödemeleri kredi kartı ile yapılabilecektir. Borcu nedeniyle hakkında icratakibi başlatılmış olup menkul veya gayrimenkul mallarına haciz konulmuş olanların, yapılandırmaya başvurarak borçlarını taksitlendirmeleri halinde konulmuş olan hacizler ödemeler nispetinde kaldırılacak olup, haczin tamamen kaldırılması borç tamamen ödendiğinde mümkün olacaktır."

NASIL MÜRACAAT EDİLECEK?
Sönmezler, yapılandırmadan yararlanmak isteyen borçlulardan kanundaki diğer şartların yanı sıra dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve kanun yoluna başvurmamaları şartı aranacağını, aksi halde yapılandırma başvurularının kabul edilmeyeceğini belirtti. Yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin başvuru süresi içerisinde GASKİ Halkla İlişkiler birimine müracaat etmeleri gerektiğine dikkati çeken Sönmezler, sözlerini şöyle tamamladı: "Herhangi bir ayrım yapılmaksızın yapılandırmaya dâhil olabilecek su ve atık su borcu olan herkes bu yasadan yararlanma hakkında sahiptir. Nüfus cüzdanı, abone numarası veya bunu gösteren su faturası, abonelik yok ise borcun sebebini gösteren tutanakla birlikte müracaat edilebilir. İlçelerde ikamet edenlerin ise ilçe merkezlerinde bulunan GASKİ hizmet binalarında peşin ödeme veya taksitlendirme imkânları bulunmaktadır" dedi.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön