REKLAM ALANI

Vefa hizmeti kurbanda da yüzleri güldürdü

Tarih: 8.9.16 Kategori: , ,
Şehitkamil Belediyesi tarafından sağlanan Vefa Hizmeti, Kurban Bayramı öncesinde yardıma muhtaç kişilerin yüzünü güldürdü.
Şehitkamil Belediyesi, ‘Vefa Hizmeti’ projesiyle mutlu etmeye devam ediyor. Şehitkamil sınırları içinde yaşayan yaşlı ve yardıma muhtaçların tüm ihtiyaçları Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı çalışan Vefa Ekibi tarafından karşılanıyor.

Vefa Ekibi, günlük ortalama 12 eve hizmet veriyor. Vefa Hizmeti, özellikle 70 yaşın üzerinde, kimsesi olmayan ve maddi durumu yetersiz kişilere veriliyor. Şehitkamil Belediyesi, Vefa Hizmeti projesi kapsamında yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere; evde genel temizlik, kuaför, hastane ulaşım, su, elektrik arıza, çilingir ve pratik ev düzeni gibi çok sayıda hizmet sunuyor.

Genel temizlik yapıldı
Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı çalışan Vefa Hizmeti ekibi, Göztepe Mahallesi’nde yaşayan 75 yaşındaki Bano Besleme’nin evine gitti. Bano Besleme’nin evindeki tüm ihtiyacı Vefa Ekibi tarafından karşılandı. Besleme’nin ilk önce evdeki halılar temizlendi ve bahçesi yıkandı. Daha sonra mutfaktaki bulaşıklar yıkandı, evin tozu alındı. Sağlanan hizmetlerin kendisini çok mutlu ve memnun ettiğini dile getiren Bano Besleme, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Vefa Ekibine teşekkür etti.

‘‘Her türlü ihtiyacım karşılanıyor’’
Eşini 25 sene önce kaybettiğini belirten 6 çocuk annesi Bano Besleme, yalnız yaşadığını söyledi. Kendisine bakan kimsenin olmadığını dile getiren Besleme, “Eşim öleli 25 sene oldu. Yalnız yaşıyorum. Bana bakan kimsem yok. Şehitkamil Belediyemizden destek görüyorum. Bana gıda yardımı da yapılıyor. Allah, Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’ndan razı olsun. Vefa Ekibi, Kurban Bayramı öncesinde evimi temizlemeye geldi. Evimin tamamını ayrıntılı olarak temizlediler. Ellerine sağlık. Vefa ekibi devamlı evime geliyor ve temizliğimi yapıyor. Her türlü ihtiyacım karşılanıyor. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu ve vefa ekibine çok çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön