REKLAM ALANI

Barınağa silahlı saldırı

Tarih: 23.12.15 Kategori: , ,
Gaziantep'te geçtiğimiz günlerde iki köpeğin barınakta silahla vurularak öldürülmesi ile ilgili olarak Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE) tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada saldırının derneğe gözdağı vermek amacıyla, köpekleri dövüştürerek para kazanan kesim tarafından yapılmış olabileceğine dikkat çekildi.

Olay 17 Aralık tarihinde Beylerbeyi Mahallesi'nde CAHİDE'ye ait Kara Kız Köpek Barınağı'nda meydana geldi. Kapıyı kırarak barınağa giren kişiler, iki köpeği vurarak öldürdü. CAHİDE de olayla ilgili şüphelerini yaptıkları yazılı açıklamayla bildirdi. Barınakta 90-100 tane engelli, sokakta yaşayamayacak durumda olan köpeğin bulunduğu belirtilirken, olayın ardından jandarma ekiplerinin inceleme yaptığı hatırlatıldı.

Açıklamada, saldırının derneğe gözdağı vermek amacıyla yapıldığı şüphesine vurgu yapılırken, şu ifadelere yer verildi: “Gaziantep’te köpekleri dövüştürerek para kazanan bir kesim var. Derneğimiz de bu kişilerle mücadele etmektedir. Muhtemelen saldırının o kesimden birileri tarafından yapıldığını düşünüyoruz. Gaziantep’te kamu hizmeti veren bir derneğiz. Valiliğin bize vermiş olduğu belgeler var. O belgelerde bizim barınakta kamu hizmeti verdiğimiz belirtilmektedir. Yani basılan barınak, kamu hizmeti veren bir yerdir. Kamu hizmeti veren barınakta yapılan bu saldırıyı kimin gerçekleştirdiği henüz bilinmemektedir. Umarız bu olay bir an önce aydınlatılır ve bu saldırıyı gerçekleştirenler cezasız kalmaz.’’
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön