REKLAM ALANI

1922'den daha sert olacak

Tarih: 22.1.16 Kategori: , , ,
ABD'nin başkenti Washington civarında hafta sonunda 'son yılların en büyük kar fırtınası' yaşanacağına ilişkin duyurular, çevre eyaletler de dahil bölge halkını alarma geçirdİ

Ulusal hava durumu servisi tarafından yapılan açıklamada, hafta sonu başkent civarına 20 ila 40 santimetre arasında kar yağacağının tahmin edildiği, beklenen kar fırtınasının, bölge tarihinin en sert kışlarından biri olarak kabul edilen 1922 yılında yaşanan fırtınadan daha sert olabileceği ifade edildi.

BAŞKAN ÖZÜR DİLEDİ, OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ

Belediye Başkanı Muriel Bowser, şehirde henüz kar fırtınası başlamamış olmasına rağmen trafik sorunları yaşanmasından dolayı özür diledi ve şehirde olağanüstü hal ilan etti. Bowser, "Tedbirlerimizi önceden almalıydık, gecikmiş çalışmalardan dolayı özür dileriz" ifadesini kullandı.

‘SOKAĞA ÇIKMAYIN' UYARISI

Virginia eyaleti Valisi Terry McAuliffe de beklenen fırtına öncesi eyalette olağan üstü hal ilan ederek, mecbur kalmadıktan sonra dışarı çıkılmamasını istedi.

AVM'LERDE KUYRUK OLUŞTU

Uyarılar sonrasında bölge sakinlerinin alışveriş merkezleri önünde uzun kuyruklaroluşturduğu, özellikle su, konserve ve makarna gibi ürünlerin raflarda tükendiği görüldü.

98 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Başkent Washington civarında 27-28 Ocak 1922'de yaklaşık 40 santimetre civarında kar yağmış ve yaşanan fırtına dolayısıyla 98 kişi hayatını kaybetmiş 133 kişi yaralanmıştı.
kaynak:posta

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön