REKLAM ALANI

Şüpheli otomobil bomba paniğine neden oldu

Tarih: 20.2.16 Kategori: , , ,
GAZİANTEPTE Şüpheli otomobil bomba paniğine neden olduGaziantep'te bir belediyeye ait sosyal tesisler yakınında, şüpheli bir otomobil, gece yarısı bomba paniğine neden oldu.

Gaziantep Kurbanbaba Mahallesi 3 Nolu sokak içerisinde Kurbanbaba Sosyal tesisleri yakınında otomobili gören vatandaşlar, polisi arayarak bombalı araç olabileceğini ihbar etti. Gelen polis ekipleri, uzun süredir aynı bölgede park halinde bulunduğu söylenen 01 BVM 63 plakalı otomobilin çevresinde geniş güvenlik tedbirleri oluşturuldu. Bölgeye çok sayıda polis ve sinyal kesici jammerler sevk edildi. Alınan geniş güvenlik tedbirleri altında, sinyal kesici jammerler kuruldu. Bomba uzmanları, patlatılacak fünyeyi araca yerleştirmeye hazırlanırken, bölgeye özel harekat ekipleri de çağrıldı.

PATLATILMAK İSTENEN ARACINI SON ANDA KURTARDI
Organize Sanayi'de bir fabrikada çalışan Erkan Kendirlik ise evine gitmek için aracın bulunduğu bölgede işçi servisinden indi. Çevredeki güvenlik tedbirlerini gören Kendirlik, aracının yanına gitmek isterken polis tarafından durduruldu. Alana yaklaşamayacağı ve bombalı araç olduğu ihbarı yapıldığı söylenmesi üzerine Kendirlik, kendi otomobilinin de o bölgede olduğunu söyledi. Bu arada aracın Adana plakalı olduğu söylenmesi üzerine şüphelenen işçi Kendirlik, aracın kendisine ait olabileceğini söyledi.

Yaklaştığında aracın kendisine olduğunu belirten Kendirlik, "Fabrikada 15:00-23:00 mesaisinde fabrikada işçi olarak, çalışıyorum. Fabrika işçi servisinin bıraktığı yer ile evime yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bende kendime ait aracı servisin indirdiği bu bölgede park ediyorum. Bu sabah ta aynı şekilde bu bölgeye geldim. İşçi sersivisine zor yetiştiğim için aracımı alelacele park ettim. Servise binerek, çalıştığım iş yerine gittim. İşimiz bitince de tekrar buraya geldiğimde polisleri gördüm, çok şaşırdım" diye konuştu.
Erkan Kendirlik, polis nezaretinde araca yaklaşarak, kapılarını açtı. Aracın Aracın içini, motor ve bagaj kısımlarını kontrol eden polis ekipleri, olumsuz bir duruma rastlamadı. Şahsın ifadesi üzerine tutanak tutarak, olay yerinden ayrıldı

Patlamadan kurtulan aracın bulunduğu bölgeye çağrılan Özel harekat ekipleri ise, durumun anlaşılması üzerine olay yerine gelmeden geri döndüğü öğrenildi.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön