REKLAM ALANI

Alman firma, güvenlik gerekçesiyle Gaziantep seferlerini iptal etti!

Tarih: 3.6.16 Kategori:
Gaziantep Havaalanı çevresine pazar günü düşen roketler üzerine, Alman Sun Ekspres Deutschland firması, Gaziantep-Almanya uçuşlarını Adana Havaalanı üzerinden yapıyor.

Güvenlik gerekçesiyle Gaziantep uçuşlarını iptal eden firma, Almanya'ya gidecek yolcuları Gaziantep Havaalanı'ndan otobüslerle Adana'ya götürüyor. Firma, akşam saat 19.00 uçuşu için bilet alan yolcuların 14.30'da Gaziantep Havaalanı'nda olmalarını istedi.

Alman Sun Ekspres Deutschland firması, Gaziantep uçuşlarını, 5 gün önce Gaziantep Havalimanı yakınlarına düşen roketi gerekçe göstererek Adana üzerinden yapma kararı aldı. Bu karar üzerine Gaziantep ve çevre illerden Almanya'ya gitmek için bilet alan yüzlerce yolcu büyük şok yaşadı. Firmanın uçuşları iptal etmesi üzerine havaalanında saatlerce beklemek zorunda kalan yolcular uygulamaya tepki gösterdi.

Sun Ekspres yetkililerinin ise 5 gün önce Suriye'nin terör örgütü IŞİD kontrolündeki bölgesinden Gaziantep'e atılan ve Gaziantep Havalimanı çevresine düşen roketi gerekçe gösterdikleri öğrenildi. Almanya için uçak bileti almak isteyenlere bilet satışı yapılırken, uçuşların bir süre daha Adana Havaalanı üzerinden yapılacağı bildirildi.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön